Mahe chia seemned 600 g

Tootekood: 911
Kaubamärk: Ökokaubamaja
Ühik: tk
Laoseis: TOODE LAOS OLEMAS, VÕIMALIK KOHENE VÄLJASTAMINE
Hind: 8,90 €
6,23 €
Kogus: - +
   - või -   

Mahe chia seemned 600 g on mugavas taassuletavas ja värskust hoidvas pakendis. Tegemist on 2018. aasta saagiga.

Päritolumaa: Mehhiko 

Chia seemned pärinevad õitsva taime Salvia hispanica viljadest, mis kuulub ühte perekonda mündiga. Chia on pärit Lõuna-Ameerikast, kus seda kasvatati juba eelajaloolistel aegadel. Chia seemned on olnud kaua aega Ameerika edelaosa ja Mehhiko indiaanlaste toiduks. Mehhiko asteekide juures oli chia nii hinnatud taim, et sellele pühendati iga-aastasi pidustusi. Columbuse vallutuse järgselt vajus chia seemnete toiduks tarvitamine unustuse hõlma, sest hispaania vallutajad keelasid pärismaalastel selle rituaalse taime kasvatamise.

Chia seemned on tuntud kui "jooksu toit" see tähendab väga kõrge energiaväärtusega vastupidavustoit. Chia seemned annavad palju energiat ja kaitsevad keha vedeliku kao eest. Chia seemned on 2 mm terakesed ja neil on mahe pähkline maitse.

Chia seemnete kasutamine
Kuna chia seemned on väga väiksed, siis süüakse neid ja lisatakse toitudele tervelt. Kuid organismi parema omastavuse jaoks neid ka jahvatatakse. Neid võib süüa eraldi toiduna, lisada salatitele, putrudele ja suppidele peale valmimist ning magustoitudele. Chia seemnetel on omadus moodustada želeetaolist ainet, mistõttu võib neid kasutada ka tarretiste valmistamiseks. Selleks tuleb need jätta vedelikku 30 min seisma.

Chia seemnete toiteväärtus
Chia seemned K, MgCa, FeCuZnrühma- ja E-vitamiini

100 g sisaldab:
20 g valku
31 g rasva (83% küllatumata rasvhappeid)
44 g süsivesikuid
40 g kiudaineid

595 kcal toiduenergiat

Chia seemned on samuti "superfood" nagu linaseemnedki, toitainete sisalduselt ja suhtelt paremgi. Veel säilivad chia seemned paremini suurema antioksüdantide sisalduse tõttu. Chia seemned säilivad 4-5 aastat. Chia seemned on tasakaalustatud segu valkudest, peamistest rasvadest, kiudainetest, süsivesikute kompleksist ja antioksüdantidest. Kuna need ei sisalda antitoitaineid, siis võib neid korraga rohkem süüa kui linaseemneid.

Chia seemned parandavad südame-veresoonkonna tervist, alandavad vererõhku, vähendavad põletikke, stabiliseerivad veresuhkru taset (sobib diabeetikutele), parandavad ajutegevust, eemaldavad jääke ja mürkaineid organismist.
1 sl chia seemneid on piisav ühe inimese päevase jõuvaru tagamiseks.

Chia seemned ei sisalda gluteeni. Chia seemneid võivad tarvitada ka pähkliallergikud.

Chia seemned ja nende kasulikud omadused - https://en.wikipedia.org/wiki/Salvia_hispanica 

Sarnased tooted
Tootekood: 914
8,90 €

Mahe parapähkel 400 g on mugavas taassuletavas ja värskust hoidvas pakendis. 

Tootekood: 919
9,41 € (5%)
9,90 €