Muusika Toivo Kurmet "Fragmentaarne sümfoonia" CD plaat

Tootekood: 874
Kaubamärk: Jüri Lina
Ühik: tk
Laoseis: TOODE LAOS OLEMAS, VÕIMALIK KOHENE VÄLJASTAMINE!
Hind: 18,90 €
17,01 €
Kogus: - +
   - või -   

Toivo Kurmeti muusikalooming kannab kuulaja kaasa peenematesse sfääridesse, rebides katki argielu jämeda katte, õilistades hinge, pannes unustama eluraskusi, tiivustades kuulajat heldima, kannustades igas inimeses peituvat head ka teistele pakkuma. Kurmeti muusika, mis pärineb justkui kõrgematest vaimsetest sfääridest, sisaldab maagilist koodi, mis ühendab eri laadi figuratsioonid tervikuks.

1. Overture
2. Dismaying Mosaic
3. Unattainable Daydream
4. The Demands of Life
5. Disappointments
6. Trapped
7. Spring Mirage
8. Darkness Falls
9. Philosopher’s Stone
10. To the People of Earth - with Love
11. The Labyrinth
12. Catharsis

Jüri Lina: KAUNI MUUSIKA ÜLIDOOS
“Lõpuks ometi on pärast seitse aastat Göteborgis kestnud salvestamist kuulaja kätte jõudnud heliplaat Toivo Kurmeti (1949-2003) “Fragmentaarse sïmfooniaga”.
Sümfoonia öeldakse olevat hinge pihtimus. See vahendab sõnades väljendamatuid tundeid ja elamusi. Kurmeti geniaalses 40-minutilises meistriteoses kajastuvad õnneelamus ja luhtumine, saatuselöögid, unistuste ja tegelikkuse konflikt. Tema ainulaadne popsümfoonia ongi hinge pihtimus. Rohkesti on selles meeleolukontraste ja dramaatilisi figuratsioone, hämmastavaid modulatsioone ning jahmatavaid üleminekuid minoorselt helilaadilt mažoorsele, harmoonilise ja meloodilise minoori põimumisi. Tonaalses muusikas on tavaks, et teos algab ja lõpeb samas helilaadis. “Fragmentaarses sümfoonias” on seda eiratud, näiteks 4. osas (“Lõksus”). Unelmad väljenduvad kaunite lüüriliste meloodiatena (näiteks 2. osa “Teostamatu unelm”). Leitmotiiv esimeses ja viimases osas (“Jahmatav mosaiik”, “Labürint”) on keerulisema ülesehitusega meloodiakobar. Kõrvalteemad on dramaatilised. Karmim peateema väljendab saatuse keerdkäike. Hoolimata domineerivast minoorsest helilaadist, eooliast, leevendab see ometi ängistust."

/…/
"Poeetiliselt mõjuva kauni figuratiivse muusika rütm ja harmoonia jõuavad ka kõige varjatumate hingesoppideni. Seda teadis filosoof Platon. Säärane harmooniliselt korrapärastatud ja süstematiseeritud helijada võib pakkuda ülimat hingelist naudingut. See võib vapustada, rõõmustada või kurvastada hinge, avaldada tagasimõju kehale.
Alfalaineid tekitav muusika hoiab ühenduses vaimuilmaga, eksalteerib ja vallandab inspiratsiooni. Alfalained avavad positiivsete energiate vooluse. Sest maagiliste tämbrikujunditega figuratiivne muusika pärineb kõrgematest vaimsetest sfääridest, ergutades õilsust. Seepärast on muusika puhul tähtis vaimne alge. Helilooja Toivo Kurmet oli muusikahoovuse ülitundlik meedium.
Säärane muusika ei vaja tõlget, olles universaalse mõjuga, tekitades emotsionaalseid vastukajasid ka loomades ja taimedes.
Juba keskajal teati, et harmooniline muusika soodustab toidu seedimist, mispärast orkestril lasti õhtusööma ajal lossisaalides mängida. Nüüd teame, et disharmooniline moodne räpi- ja rokimüra häirib seedetegevust."
/.../

Muusika ja Toivo Kurmeti kohta loe lähemalt siit - https://et.wikipedia.org/wiki/Toivo_Kurmet

Sarnased tooted

Muusika ja Toivo Kurmeti meloodiaid ja laule.

Tootekood: 872 ,   Laoseis: TOODE LAOS OLEMAS, VÕIMALIK KOHENE VÄLJASTAMINE!
12,51 € (10%)
13,90 €

”Virmaliste” (1966-1977) teine kogumik sisaldab Toivo Kurmeti (1949-2003) vähetuntud laule, pannes ühtlasi punkti ansambli salvestuste avaldamisele.

Tootekood: 873 ,   Laoseis: TOODE LAOS OLEMAS, VÕIMALIK KOHENE VÄLJASTAMINE!
12,51 € (10%)
13,90 €

Muusika valimik Toivo Kurmeti heliloomingust.

Tootekood: 875 ,   Laoseis: TOODE LAOS OLEMAS, VÕIMALIK KOHENE VÄLJASTAMINE!
12,51 € (10%)
13,90 €

Film Toivo Kurmeti muusikapärandist tutvustab neid kauneid meloodiaid, mida helilooja Toivo Kurmet (1949-2003) endast maha jättis. Vastuseis tema loomingule oli nõukogude okupatsiooni ajal nii suur, et ta oli sügisel 1979 sunnitud emigreerima Läände. Paraku läbis kogu tema eluteed mingi nukker paratamatus. Tema tööd ja tegemised ei õnnestunud nii, nagu ta algul optimistlikult oli lootnud. Osaliselt kajastub see tema teostes. Naasmine Saksamaalt kodumaale 1990 lõppes väga halvasti.

Tootekood: 876 ,   Laoseis: TOODE LAOS OLEMAS, VÕIMALIK KOHENE VÄLJASTAMINE!
13,41 € (10%)
14,90 €